Відкриті зимові басейни з підігрівом вже не викликають подиву. Багато хто не звикли відмовлятися від такого відпочинку навіть у холодну пору року. Як і звичайний літній басейн, резервуар з підігрівом вимагає уважного ставлення і регулярного очищення. Тільки в такому випадку відпочинок у ньому буде комфортним і не заподіє шкоди здоров'ю відпочиваючих. Забезпечити чистоту у відкритому зимовому басейні з підігрівом допоможе спеціальна хімія. Застосовуючи правильні засоби, господарі будуть впевнені в безпеці водойми.
Що таке хімія для басейну і які засоби обрати
Ігнорування спеціальної хімії у відкритих зимових басейнах з підігрівом, як і в інших типах штучних водойм, що може призвести до помутніння води, появи в ній нальоту, паразитів і інших патогенних мікроорганізмів. З допомогою однієї фільтрації впоратися з цими процесами неможливо, тому вдаються до допомоги хімічних препаратів. Серед них є засоби для агресивної очищення і препарати для підтримки отриманого результату.
Для відкритих зимових басейнів з підігрівом можна застосовувати:
- хлорвмісні сполуки, які ефективно борються з хвороботворними мікроорганізмами;
- активний кисень, за допомогою якого проводиться дезінфекція активним способом.
Перші вважаються найбільш ефективними в боротьбі з вірусами, грибками і бактеріями. Хлорвмісні засоби реалізуються у вигляді рідин, гранул, таблеток, порошку або гелю. Як правило, рідкі форми хлору застосовують у разі швидкого очищення резервуара. Кошти на основі активного кисню частіше вибирають для дитячих і невеликих домашніх басейнів.
Догляд за відкритим зимовим басейном з підігрівом
Щоб правильно підібрати хімію для відкритого зимового басейну з підігрівом, необхідно виконувати певний комплекс процедур, а саме:
- Регулярно перевіряти рівень pH за допомогою тест-смужок або застосовувати електронний рН-метр. Нормальним вважається рівень у межах 7,2-7,4. Такий тест слід проводити раз на два тижні. Невідповідність цього показника може спричинити подразнення очей і слизової оболонки, свербіж. Також це загрожує розмноженням мікроорганізмів, корозією резервуара і появою вапняного нальоту. Корекцію кислотно-лужного балансу у відкритих зимових басейнах з підігрівом проводять за допомогою препаратів pH-плюс і pH-мінус AquaDoctor і Crystal Pool. Вони продаються в рідкому і сухому вигляді.
- Важно оценивать и состав воды в зимнем бассейне. Соли марганца и кальция поможет снизить Aquadoctor SM StopMineral, а умягчить воду от повышенных металлов помогут AquaDoctor SMe StopMetal или Crystal Pool MetalGone.
- Регулярно проводить дезинфекцию бассейна с помощью активного кислорода или хлорсодержащих препаратов. Для длительной дезинфекции используют порошкообразные средства или таблетированные. Если они правильно дозируются и применяются, запаха хлорки в бассейне слышно почти не будет.
- При помутнении воды выполнять меры по коррекции ее прозрачности с помощью специальной химии. Добиться прозрачности воды в резервуаре в случае ее помутнения поможет применение коагулянтов. Они обволакивают микрочастицы превращая их в осадок, который удаляется с помощью фильтров. Применять коагулянты советуют только по мере необходимости, т.к. они могут негативно сказаться на работе фильтровальной системы.
- Если в открытом зимнем бассейне замечено цветение воды, то это означает, что в ней появились водоросли. Подавить их рост можно с помощью альгицидов. Эти реагенты проникают в споры водорослей, после чего те погибают. Альгициды нетоксичны и безопасны для человека.
При правильном применении специальная химия для открытых зимних бассейнов с подогревом нетоксична и безопасна для человека. Уход за водоемом может быть достаточно простым и доступным, если правильно наладить дозировку средств и режим ухода за открытым зимним бассейном с подогревом.