У воді, якою заповнюється басейн, знаходиться безліч різних домішок. Вони призводять до утворення осаду на стінках і дні резервуару. З часом осад стає настільки жорстким, що може подряпати шкіру купальників, тому його необхідна очищення басейну від вапняного нальоту.
Звідки береться вапняний наліт
У важкій воді містяться тверді частинки. Вони розчиняються і осідають на твердих поверхнях басейну. Це і є вапняний наліт. Такі ж відкладення з'являються на сантехніці, в чайнику. До утворення нальоту в басейнах можуть призвести:
- жорстка вода;
- високий рівень pH;
- підвищений вміст заліза;
- незбалансований хімічний склад;
- неефективність системи фільтрації.
Як позбутися від вапняного нальоту басейну
Позбавити басейн від вапняного нальоту можна за допомогою двох способів:
- Ручного. Він полягає в тому, що в резервуарі повністю спускають воду й очищують поверхні. Головними інструментами при цьому стають жорстка щітка, ганчірка і рукавички. Цей метод перевірений часом, але він вимагає великих витрат сил і часу.
- З допомогою спеціальних хімічних препаратів. Сучасний ринок пропонує безліч різних засобів, які допомагають позбутися від вапняного нальоту швидко і ефективно. Підбирати такі кошти потрібно в залежності від об'єму резервуара, його стану, типу поверхні басейну, складу хімікатів і показань до застосування.
Застосування хімічних засобів для очищення басейну від нальоту
Для очищення басейну фахівці рекомендують застосовувати рідкі та порошкоподібні кислотовмісні кошти. Порошкоподібні препарати використовуються для очищення швів між плиткою.
Як правило, засоби для очищення басейнів від вапняного нальоту дуже сильні і агресивні. Вони виробляються на основі кислот, які здатні розчинити навіть метали. Потрапляючи на вапняний наліт, кислота вступає в реакцію з ним, з'являється піна і вже через кілька хвилин засіб можна змивати разом з нальотом. Залишки відкладень легко прибираються за допомогою губки.
Після видалення нальоту і висихання басейну, чашу знову наповнюють водою до необхідного рівня. Потім проводять заміри рівня pH і при необхідності доводять його до потрібної позначки. Потім у воду додають дезінфікуючі препарати, що містять хлор або активний кисень. Для придушення росту водоростей застосовують альгіциди, для додання воді прозорості – коагулянти і флокулянти.
Від вапняного нальоту потрібно очищати не тільки резервуар, а і обладнання басейну. Для цього проводиться спеціальний комплекс заходів, який включає:
- обработку металлических элементов при помощи специальных реагентов;
- замену или чистку фильтров;
- проверку работоспособности и отсутствия загрязнений в элементах системы фильтрации;
- нанесение средства против водорослей, препятствующего возникновению растительности и разложению спор в стыках и швах.
Профилактика появления известкового налета
Чтобы предупредить появление известкового налета, необходимо контролировать параметры воды. Для этого следует регулярно проверять уровень pH, дезинфектанта, щелочность. Щелочность является одной из причин образования известкового налета, а соответственно, в местах, где он появляется, скапливаются бактерии, грибки и другие микроорганизмы. Кроме этого, предотвращению появления известкового налета способствует регулярная фильтрация воды и добавление специальных препаратов для снижения жесткости.
За появлением известковых отложений следить следует внимательно, т.к. они могут привести к выходу бассейна из строя. В нем будет развиваться патогенная среда, которая небезопасна для здоровья отдыхающих.