Всі басейни (як відкритого, так і закритого типу) з часом піддаються цвітіння води. Вона набуває зеленуватий відтінок, неприємний запах, а на поверхнях з'являється слиз. Всі ці ознаки говорять про те, що у воді утворилася сприятливе середовище для водоростей, бактерій і інших мікроорганізмів.
Водорості розмножуються спорами і можуть потрапити в басейн по повітрю, з'явитися на обладнанні, їх приносять на собі відпочиваючі. Водорості виділяють органічні речовини, які стають причиною появи слизу. Під впливом тепла і сонця в ній створюється сприятливе середовище для розвитку бактерій і грибків. Купання в такій воді загрожує різними інфекціями, а на слизькій поверхні резервуара можна посковзнутися і отримати травму.
Причинами розвитку зелені і слизу в басейні є:
- вапняний наліт;
- погана фільтрація в басейні;
- недолік дезінфікуючих засобів;
- невідповідність рівня pH.
Як позбутися від зелені і слизу
Заміною води в басейні і додаванням хлоромістких препаратів позбутися зелені і слизу не вийде. Слід застосовувати комплексний підхід, який полягає і в хімічній і механічній обробці басейну. За допомогою першого методу позбавляються від водоростей, які викликають слизові відкладення, другий – допомагає прибрати наліт на поверхні резервуара.
Хімічне очищення басейну від зелені і слизу
Этот способ применяют в случае, когда в бассейне присутствует вода. В нее поочередно добавляют специальные химические реагенты, не допуская их смешивания.
Очищение химикатами производится в следующем порядке:
- Первым делом резервуар обрабатывается альгицидами. Они добавляются при появлении минимальных симптомов слизи. Что касается дозировки препарата, то в случае проведения профилактических мероприятий – вносится стандартная доза средства, а если уже произошло поражение – производится шоковая обработка воды.
- Зруйнувавши оболонку водоростей, у воду додають хлорвмісні препарати. Вони сприяють знищенню мікроорганізмів. Найбільша ефективність досягається завдяки рідкого хлору. Він має пролонговану дію.
- При необхідності, проводиться регулювання рівня рн у басейні.
Слід пам'ятати, що під час проведення хімічної обробки води, фільтр виключати не варто. Однак, потрібно враховувати, що навантаження на нього припадає висока, тому використовуючи хімічні реагенти, фільтр слід регулярно очищати або проводити заміну картриджа.
Механічна очищення басейну від зелені і слизу
Механическая очистка - этот метод очистки применяют во время замены воды при пустом резервуаре. Если количество слизи большое, следует поступать следующим образом:
- отключается система фильтрации;
- сливается вода;
- очищаются стенки и дно бассейна;
- очищается фильтр и промывается засоренная часть картриджа;
- обрабатываются защитным составом внутренние поверхности бассейна;
- очищаются слабокислотными препаратами лестница и перила;
- проводится полно промывание резервуара;
- просушивается резервуар в течение нескольких часов под солнечными лучами.
Чтобы в дальнейшем не допускать образование слизи и зелени на поверхностях бассейна, их очистку нужно проводить раз в два дня. Для этого лучше применять специализированные штанги и щетки.
Как избежать повторного появления слизи и зелени
Избавившись от слизи и водорослей, не стоит допускать их появления в дальнейшем. Для этого рекомендуется раз в неделю проводить следующие мероприятия:
- удалять мусор с поверхности с помощью водного пылесоса или сачка;
- измерять и при необходимости корректировать уровень pH;
- регулярно дезинфицировать воду хлоросодержащими препаратами;
- обрабатывать воду с применением альгицида;
- регулировать работу фильтров;
- регулярно очищать стенки и дно резервуара;
- накрывать чашу бассейна на зиму или во время длительного простоя.