Кожен власник басейну прагне підтримувати воду в чистоті, щоб вона була кришталево прозорою. Однак часто вода стає каламутним і набуває неприємного червонуватий, коричневий або жовтий відтінок. Також на поверхні води, може з'явитися коричнева плівка. У більшості випадків ці проблеми викликані високим вмістом заліза або інших металів у воді басейну. Щоб заощадити час і гроші в довгостроковій перспективі, потрібно якомога швидше прибрати залізо з води басейну.
Чому вода в басейні стає іржавої
Залізо міститься у всіх природних джерелах води, тому якщо ви поповнюєте басейн з колодязя або артезіанської свердловини, краще відразу зробити перевірку на вміст металів. Якщо басейн поповнюється з магістрального водопроводу, великий вміст заліза у воді басейну може бути викликано тим, що вода надходить по іржавих трубах. Тому не варто сподіватися на чистоту води і також варто провести перевірку за допомогою спеціальних тестерів або віддавши її в лабораторію.
Максимально допустимий рівень заліза у воді басейну становить 0,3 частин на мільйон (ppm). При більш високій концентрації в ході окислювальної реакції при взаємодії з хімією і повітрям залізо переходить в нерастворенное стан і осідає на поверхнях басейну, трубах і обладнанні у вигляді іржі. Також до утворення іржі може призвести тривало низький рівень рН. Крім корозійних процесів кислотна води викликає сухість шкіри та подразнення очей у плавців, також знижується ефективність дезінфікуючої хімії.
Як видалити з води надлишок заліза
Якщо ви зробили тест і виявили підвищений вміст заліза та інших металів, при заповненні басейну воду необхідно умягчить. Для зниження жорсткості води в басейні можна використовувати спеціальне обладнання, однак це досить витратний метод. Значно простіше і дешевше використовувати спеціальний засіб для видалення металів – заліза, міді, марганцю. В якості такого засобу себе відмінно зарекомендували AquaDoctor StopMetal і Crystal Pool MetalGone.
Обидва препарати містять органічні кислоти, які ефективно зв'язують іони металів у воді, запобігаючи тим самим їх перехід в нерастворенное стан. Також вони відмінно видаляють вже наявну іржу на поверхнях басейну, не надаючи негативного дії на матеріали.
Засоби для видалення металів необхідно використовувати при першому заповненні басейну, а також кожний раз, коли резервуар поповнюється водою. Це допоможе запобігти втраті водою прозорості та утворення іржі на поверхнях і обладнанні.
Що робити, якщо вода вже стала іржавої
Если бассейн долго не использовался, и в воде наблюдаются ржавые хлопья, необходимо принять экстренные меры:
- Для начала нужно добавить в воду флокулянт (коагулянт), который свяжет нерастворенные металлы в более крупные и тяжелые хлопья, которые осядут на дно и могут быть убраны с помощью пылесоса. После добавления флокулянта необходимо дать ему поработать 2-4 часа. Когда хлопья осядут на дно, их нужно удалить с помощью водного пылесоса. Дальше на несколько часов включается фильтр, после чего проводится его очистка методом обратной промывки. Но флокулянт только косвенно решает проблему.
- Для того, чтобы убрать железо в воде бассейна добавляется средство для удаления металлов − AquaDoctor StopMetal или Crystal Pool MetalGone. Для равномерного распределения препарата фильтрующая система должна быть включена как минимум 24 часа.
- Далее проводится стандартная водоподготовка: проверка и регулирование рН, ударное хлорирование, добавление альгицида против роста водорослей.
В дальнейшем поддерживайте рН на уровне 7,2-7,4 и не забывайте добавлять средство против железа и других металлов, и вода в бассейне будет оставаться чистой и прозрачной.