Каркасні басейни дуже часто встановлюють на відкритих ділянках. Природно, уникнути попадання листя, пилу, піску, комах в цьому випадку не вдасться. Основна маса забруднень накопичується у верхньому шарі чаші і на її дні. Щоб очистити воду, застосовують фільтраційну установку і спеціальну хімію для басейну. Як очистити дно басейну, розглянемо далі.
Чому забруднюється дно
Що стосується дна каркасного басейну, то з часом на ньому з'являється помітний осад. В ньому можуть розвиватися різні мікроорганізми, шкідливі для здоров'я відпочиваючих. Як правило, осад, який з'являється на дні басейну являє собою:
- мулисті осадження – пісок, грунт, пил;
- слизовий наліт;
- вапняний наліт;
- сполуки заліза (іржа);
- твердий сміття, органіка, сторонні предмети.
Як зберегти дно каркасного басейну в чистоті
Чистити дно каркасного басейну треба дуже обережно, щоб не пошкодити декоративне покриття резервуара. Для цього рекомендується використовувати один з декількох способів:
- Ручний. Для цього зливається вся вода, а очищення проводиться за допомогою спеціальних щіток, губок, скребків і певних хімічних засобів. Спустивши воду з басейну, на дно наносять спеціальний (в залежності від типу забруднення) хімічний препарат. Коли він вбереться, застосовують механічний вплив, тобто видаляють бруд із допомогою шкребків, щіток, губок і потім все ретельно промивають водою. Вибираючи хімічний препарат, потрібно враховувати характер забруднення, надійність виробника і матеріал покриття чаші. Використовувати хімію треба обережно, не забуваючи про запобіжні заходи.
- З допомогою ручного гідропилососа можна почистити дно, не зливаючи воду. Такі пилососи мають невелику вагу, прості у використанні і можуть очищати будь-яку поверхню, не завдаючи їй механічних пошкоджень. Ручний пилосос нагадує звичайний домашній пилосос. Він складається з щітки, яка з допомогою шланга приєднується до системи фільтрації через скіммер. По дну щітка переміщається з допомогою ручки-штанги. Принцип роботи ручного пилососа полягає в тому, що під час його роботи вода з-під щітки надходить в фільтраційну систему, очищається від бруду і знову подається в басейн.
- Електрофізичний метод. Він базується на застосуванні спеціальних приладів, які містять озон, мідь, ультрафіолет і озон. Прилади встановлюються поруч з басейном, підключаються до нього або розташовуються всередині. Варто сказати, що електрофізичний метод дуже дорогий і не всім по кишені.
Проводити очищення стінок і дна басейну треба регулярно, бажано раз у тиждень. Завдяки цьому вдасться уникнути утворення стійкого нальоту, який може привести до пошкодження конструкції басейну.
Профілактика забруднення дна каркасного басейну
Для того, щоб чистити дно каркасного басейну доводилося рідше, потрібно встановлювати в резервуарі спеціальну систему фільтрації, яка буде очищати і пом'якшувати воду. Крім того, слід регулярно проводити:
- дезінфекцію води;
- регулювання жорсткості води;
- заходи щодо запобігання цвітіння води;
- механічне очищення стінок і дна басейну.
Після кожного купання в басейні воду потрібно очищати і стежити за рівнем її pH. В басейн варто заходити після прийняття душу, змив піт і бруд. Зберегти в чистоті фільтр, трубопровід, з'єднувальні елементи і деталі конструкції басейну також допоможе регулярна заміна води. У періоди, коли басейн не використовується, його потрібно накривати спеціальним тентом, який допоможе уникнути потрапляння сміття.