З приходом осені кількість теплих для купання у вуличному басейні днів стрімко скорочується. Але навіть якщо басейн восени не використовується зовсім, він вимагає не меншого обслуговування, ніж у плавальний сезон. Співробітники Вотерлайн подговили корисні поради про те, як змінюється обслуговування басейну восени, і які кроки необхідно зробити, щоб полегшити підготовку штучного водоймища до майбутньої зими.
Догляд за басейном та обслуговування ранньої осені
Якщо в перші осінні місяці ви все ще використовуєте свій басейн, необхідно дотримуватися того ж графіка обслуговування басейну восени, який використовувався влітку:
- Запускайте насос кожен день не менше ніж на 6-8 годин.
- Щодня очищайте скіммерний кошик від сміття.
- Раз на тиждень проводьте очищення стінок і дна басейну.
- Регулярно перевіряйте і балансуйте рівень рН і дезинфікуючого засобу. Рівень рН восени повинен підтримуватися в рамках 7.2-7.4, а рівень вільного хлору – 0.5-1.5 проміле. Якщо для знезараження води застосовується безхлорна хімія на основі активного кисню, рівень дезінфектора повинен підтримуватися на рівні 3-8 мг/л.
- Кожну тиждень рекомендується проводити шокове хлорування води, після чого додавати у воду упаковка – засіб проти зростання водоростей.
- Раз на тиждень потрібно очищати пісочний фільтр методом зворотної промивки.
В цьому списку ми не згадали щоденне очищення поверхні води і дна басейну від занесених листя, гілочок і іншого сміття. Оскільки восени вітер і осінній дощ істотно збільшують кількість таких забруднювачів, найкраще з настанням осені накривати басейн спеціальним покриттям кожен раз, коли водойма не використовується. Це значно спростить обслуговування басейну восени і дозволить воді довше залишатися чистою. Якщо в якості накриття використовувати солярну плівку, це дозволить збільшити температуру води мінімум на 5 градусів, завдяки чому вдасться трохи продовжити купальний сезон.
Догляд і обслуговування басейну пізньої осені
З наближенням холодів необхідно почати готувати вуличний стаціонарний басейн до зими. Підготовку водойми до зимової консервації потрібно починати тоді, коли температура повітря стабільно опуститься до 15°С. Оскільки процес займе кілька днів, заздалегідь подивіться прогноз погоди, щоб дощі не порушили графік осіннього обслуговування басейну.
Перший крок – очищення води від різного сміття, яке плаває на поверхні або осів на дно. Після цього необхідно ретельно очистити чашу басейн. Очищення може проводиться одним з двох методів:
Обслуговування без зливання води
Якщо басейн ретельно обслуговувався влітку, і чаша підтримувалася в чистоті, можна використовувати перший підхід. В цьому випадку достатньо злегка приспустити воду і очистити зону ватерлінії за допомогою двокрокового кошти AquaDoctor CW CleanWaterline:
- на першому етапі використовується препарат, що видаляє з поверхні білкові, жирові і органічні відкладення.
- на другому етапі застосовується засіб, ефективно видаляє сольові і мінеральні відкладення.
Решта поверхні (стінки, кути, стики і дно) можна очистити без використання хімії для басейну за допомогою спеціальних щіток.
Обслуговування басейну зі зливом води
Якщо чаша досить сильно забруднена, і на ній є значні відкладення, для більш ретельного очищення краще повністю злити воду. Для очищення чаші і допоміжного обладнання можна використовувати універсальні засоби очищення, що дозволяють видалити органічні відкладення, вапняний наліт і іржу. До таких засобів належать Aquadoctor MC MineralCleaner і Crystal Pool Scale Remover.
Після очищення поверхонь басейн знову наповнюється водою, і запускається фільтруюча система за схемою: зворотна промивка фільтра, режим ущільнення (на 10-15 секунд), звичайний режим фільтрації. Якщо заливається вода є жорсткою, її необхідно умягчить з допомогою відповідного препарату:
- AquaDoctor StopMetal видаляє з води метали;
- Crystal Pool MetalGone додатково нейтралізує солі жорсткості.
Водопідготовка басейну восени
Подальша водопідготовка басейну однакова при обох методах очищення чаші і включає наступні кроки:
- У перший день проводиться перевірка та коригування рН до нормальних показників, після чого необхідно провести ударне хлорування води з допомогою шок-хлору.
- На наступний день перевіряється рівень вільного хлору. Коли він опуститься до показників 1-3 проміле, у воду можна додавати альгіцид, після додавання якого необхідно включити фільтр на 2-3 години.
- В цей же або на наступний день у воду необхідно додати спеціальну зимову хімію. Вона запобігає ріст водоростей, грибків, цвілі і мікроорганізмів, а також утворення відкладень на стінках. В якості зимового консерванту можна використовувати препарат AquaDoctor Winter Care або засіб Crystal Pool Winterfit. Після додавання засобу для зимової консервації басейну необхідно включити фільтр мінімум на 12 годин. У цей період можна перевірити і відрегулювати рівень рН до норми.
- На наступному етапі встановлюється зимовий поплавок, і рівень води знижується на 7-10 см нижче скімера. Далі відключаються і демонтуються всі елементи гідросистеми і фільтр, а басейн накривається зимовим покриттям.
Якщо дотримуватися такого графіка обслуговування басейну восени та підготовкою до зими, весняна розконсервація пройде швидше і простіше, і штучна водойма буде підготовлений до купального сезону за лічені дні.