Обслуговування громадського басейну − грамотний підхід

Будь-який басейн потребує регулярному і правильному обслуговуванні, щоб вода залишалася чистою та безпечною для плавців. Оскільки суспільні штучні водойми щодня відвідують десятки і сотні людей, до їх сервісу пред'являються більш жорсткі вимоги, які регламентуються суворими санітарно-гігієнічними нормами. Однак обслуговування громадського басейну не повинно бути складним, якщо використовувати грамотний підхід і вчасно проводити необхідні заходи. Саме про це піде мова в нашій статті.
Правильна фільтрація води
В нерухомо стоячій воді створюються сприятливі умови для розмноження різних мікроорганізмів, грибків і водоростей. Щоб цього не відбувалося, вода в громадських басейнах повинна регулярно фільтруватися. Також не варто забувати, що автоматичне додавання хімічних препаратів завжди здійснюється з включеною системою фільтрації. Тому в штучних водоймах, які відвідує велика кількість плавців, вода повинна циркулювати практично постійно.
Щоб визначити необхідний час роботи фільтруючої системи, необхідно знати два параметра: місткість басейну і швидкість роботи фільтра (вона повинна бути вказана в інструкції до обладнання). Знаючи необхідні дані, скористайтесь формулою:
Час роботи фільтра =(обсяг басейну * 2) / (швидкість фільтрації * кількість фільтрів)
Наприклад, обсяг басейну становить 120 кубометрів, швидкість фільтрації 12 кубометрів годину, кількість фільтрів – 2.
Отримуємо: (120 * 2) / (12 * 2) = 10 годин в день.
Роботу фільтруючої системи можна розділити на цикли з невеликими перервами. При цьому варто пам'ятати, що за 1 цикл через фільтр повинен пройти весь обсяг води басейну, і таких циклів повинно бути 3-4 в день.
У звичайному режимі фільтр може працювати на більш низької потужності, а при додаванні хлорного та іншої хімії для басейну через автоматичну станцію дозування фільтри можна налаштувати на більш високу потужність.
Пісочний фільтр необхідно щодня промивати не рідше 1 рази в місяць проводити огляд всіх деталей і стан наповнювача. Кварцовий пісок не повинен звалюватися в грудки, і в ньому не повинні утворюватися пустотні канали.
Крім цього, необхідно стежити за рівнем води в басейні і регулярно його поповнювати. За санітарними нормами кількість надходжень свіжої води в громадському басейні на 1 людину становить не менше 50 л на добу.
Механічна очищення басейну
В графік обов'язкових заходів по обслуговуванню громадського басейну входить механічне очищення стінок і дна, яку рекомендується проводити в кінці кожного дня. Для цих цілей простіше всього використовувати автоматичний водний пилосос, який за допомогою спеціальних насадок швидко видалити з внутрішніх поверхонь чаші будь-які забруднення і відкладення. Також щодня повинна проводитися чищення і дезінфекція всіх поверхонь навколо басейну і допоміжних приміщень, які відвідують плавці.
Хімічна очистка води
Согласно санитарным нормам, для дезинфекции воды в общественных бассейнах можно использовать исключительно хлорную химию. Другие методы обеззараживания воды (ультрафиолет, ионизация и пр.) могут применяться только в качестве дополнительных.
Для качественной дезинфекции воды в общественных бассейнах уровень свободного хлора должен поддерживаться на уровне 1-3 промилле. Но чтобы хлорная химия работала эффективно, необходимо контролировать уровень рН: он должен находиться в пределах 7,2-7,6. Проверку концентрации свободного хлора и уровня рН необходимо проверять несколько раз в сутки.
Процедуры проверки и добавления химию в общественных бассейнах проще всего проводить с помощью станций автоматического дозирования. Они следят за качеством воды и добавляют нужные реагенты в режиме установленной нормы.
Список необходимой химии для общественных бассейнов
Для регулярной дезинфекции воды через станцию можно использовать жидкий хлор AquaDoctor C-15L или Crystal Pool Chlorine Liquid. Для ударного (шокового) хлорирования воды, которое должно проводиться не реже 1 раза в неделю, используется шок-хлор.
Также в линейке АкваДоктор и Кристал Пул вы найдете химию для регулирования рН – рН Минус и рН плюс.
В открытых общественных бассейнах на еженедельной основе используется альгицид – средство профилактики роста водорослей. Периодически этот препарат необходимо использовать и в крытых бассейнах, но такая обработка может проводиться раз в месяц или реже.
Крім цього в базовий комплект хімії для громадських басейнів входять засоби для очищення ватерлінії і чаші, препарати для пом'якшення води (якщо в басейні не встановлений стаціонарний пом'якшувач). Якщо вибір підходящої хімії і аксесуарів для обслуговування басейну викликає у вас труднощі, досвідчені консультанти нашого магазину з радістю допоможуть підібрати необхідні продукти і нададуть експертні поради щодо їх використання.