Влітку немає нічого кращого, ніж виїхати із задушливого міста на дачу, ближче до природи. Відмінно, якщо на дачній ділянці встановлений басейн, в якому можна освіжитися в спеку. Але якщо штучна водойма не обслуговувати правильно, вода швидко стає брудною від різного сміття і водоростей. Купатися в такій воді не тільки неприємно, але й небезпечно для здоров'я. У цьому огляді ми розповімо про те, яким повинен бути правильний догляд за басейном на дачі, і що для цього необхідно мати під рукою.
Правильна циркуляція води
На заміській ділянці, на дачі може бути встановлений стаціонарний, каркасний або надувний басейн. Незалежно від виду басейну, за чистоту води відповідає правильна циркуляція і фільтрація. У стоячій воді органіка розвивається швидше, що призводить до бурхливого росту водоростей і скупчення забруднень на чаші. Щоб вода в басейні не застоювалася, він обов'язково повинен бути обладнаний насосом і фільтром. Якщо цих компонентів немає в базовій комплектації розбірного басейну, рекомендуємо придбати їх окремо.
Згідно санітарним нормам, вода в басейні повинна проходити через фільтруючу систему тричі за добу. Знаючи об'єм водойми можна розрахувати необхідну продуктивність насоса. За загальним рекомендаціям система циркуляції повинна працювати не менше 8-ми годин в день, а в великих басейнах – 10-12 годин на добу.
Очищення басейну на дачі від сміття
В відкритих басейнах на дачі рекомендується встановити скіммер, що дозволить швидко очистити воду від поверхневого сміття. Скіммерний очищення потрібно проводити щодня або видаляти плаваюче сміття за допомогою сачка. Більш важкий сміття, що осів на дно, можна видалити донним пилососом для басейну.
Глибинний забір води дозволяє зменшити кількість суспензій у воді. Для дачних басейнів краще всього використовувати пісочний фільтр. Він більш продуктивний, ніж картріджний, і забезпечує більш тонке очищення. Не забувайте, що пісочний фільтр необхідно чистити раз на тиждень методом зворотної промивки. В іншому випадку фільтр сам стає причиною забруднення води.
Щоб у воду менше потрапляло сміття, можна використовувати спеціальне накриття для басейну. Відмінним варіантом стане солярна плівка. Крім захисту від сміття, вона забезпечить збереження тепла в нічний час і зменшить випаровування води, що дозволить знизити витрату використовуваної хімії.
Механічна очистка поверхонь
Раз на тиждень рекомендується чистити стінки і дно басейну на дачі з допомогою спеціальних щіток, які для зручності закріплюються на телескопічній штанзі. При такій очищення можна не використовувати хімічні засоби. Якщо басейн тривалий час не чистився, на рівні ватерлінії може утворитися брудна смуга. У цьому випадку необхідно дещо знизити рівень води і почистити ватерлінію AquaDoctor CW CleanWaterline. Це непенящееся засіб не впливає на хімічний баланс води і дозволяє легко видалити будь-які органічні, білкові та жирові відкладення.
Повне очищення чаші басейну на дачі проводиться два рази на сезон: перед першим заповненням басейну водою і перед його підготовкою до зимівлі. Для чищення поверхонь використовуйте щітки і спеціальні засоби для очищення нальоту з чаші басейну. Відмінні препарати представлені в лінійці AquaDoctor і Crystal Pool.
Хімічна очистка води
Незважаючи на те, що цей розділ ми поставили останнім, хімічна очистка води – обов'язковий і найважливіший етап підтримки її чистоти та безпеки для плавців. Вона проводиться в кілька етапів:
Перше заповнення басейну водою
Що заливається в басейн вода може мати підвищений вміст металів або солей кальцію. Тому перед заповненням басейну рекомендується провести аналіз води, і якщо показники перевищують 0,8 мг/л, воду необхідно умягчить спеціальними препаратами для видалення металів і солей жорсткості − AquaDoctor SMe StopMetal або Crystal Pool MetalGon.
Далі необхідно перевірити рівень рН і для наступного етапу довести показник до 7,2. Для коригування рН використовується спеціальна регулююча хімія – рН Мінус або рН Плюс. Кислотно-лужний баланс є дуже нестабільним і може коливатися в різні сторони. Тому для подальшого обслуговування басейну необхідно мати в арсеналі обидва види препаратів.
Наступний етап – ударне хлорування води з допомогою шок-хлору. Препарати цієї групи збільшують концентрацію вільного хлору до 10-ти разів, тому вода швидко очищається від патогенних організмів і органічних забруднювачів. Протягом доби концентрація хлору буде знижуватися природним шляхом, і її необхідно контролювати з допомогою тесту. Коли показники знизяться до 3,0 проміле, у воду можна додавати альгіцид.
Додавання альгіцид – обов'язковий етап для всіх вуличних басейнів, в яких під впливом тепла і світла швидко розвиваються водорості. Альгіцид впливає на життєві процеси у водоростях і запобігає їх зростання, завдяки чому хлор швидше з ними справляється.
Іноді після шокування басейну вода стає каламутною. Це означає, що в ній присутні найдрібніші залишки забруднювачів, які просочуються крізь фільтр. Щоб зробити воду знову прозорою, додайте в басейн коагулянт – спеціальний засіб для видалення каламутності води. Активна речовина "склеює" дрібні частинки в пластівці, які видаляються пилососом і фільтром.
Регулярне обслуговування
Воду в басейні рекомендується щодня перевіряти на рівень рН і хлору. У нормі показник рН повинен підтримуватися на рівні 7.2-7.4, вільний хлор – 0,5-1,5 ppm. Для перевірки показників можна використовувати комплексний тестер – крапельний або таблетковий.
Для регулярної дезинфекції води на дачі використовується повільно розчинний хлор. У приватних басейнах простіше всього використовувати хлорні таблетки. Їх можна помістити в плаваючий дозатор або скіммер, де вони будуть повільно розтануть протягом декількох днів. Це дозволяє підтримувати необхідну концентрацію дезінфектора без зайвих трудовитрат з вашого боку.
Раз на тиждень необхідно проводити шокування басейну на дачі і додавати нову дозу альгіцид. Коагулянт застосовується по мірі необхідності, якщо каламутність води не пропадає через кілька годин роботи фільтруючої системи.
Безхлорна і комплексна хімія для басейну на дачі
У невеликих надувних і дитячих басейнах для регулярної дезинфекції води замість хлору можна використовувати бесхлорную хімію на основі активного кисню. Зверніть увагу, що знезараження води в басейні активним киснем не прибирає необхідність шокувати басейн раз в 1-2 тижні.
Для спрощення догляду за басейном на дачі можна використовувати комплексні таблетки AquaDoctor MC-T або Crystal pool MultiTab Large. Вони мають у складі хлорний дезінфектор, альгіцид і коагулянт, тому один препарат вирішує відразу кілька завдань.