Білизна для очищення води в басейні - чи можна використовувати

Чистота басейну і прозорість води в ньому – головне завдання для власників штучної водойми. Занедбаний басейн не тільки не приносить задоволення, а й може нашкодити здоров'ю відпочиваючих. Сьогодні стає все більше спеціалізованих магазинів, які пропонують необхідний асортимент засобів для догляду за басейном. Однак, багато власників у спробі заощадити використовують білизну для очищення води в басейні.
Хлорування води в басейні - білизна або спецзасоби
Самим надійним способом дезінфекції води в штучному водоймищі є її хлорування. Воно відбувається в 90% випадків використання басейнів і проводиться як в чашах з великим об'ємом води, так і з маленьким. У спеціалізованих магазинах продаються спеціальні хлоровмісні препарати, однак деякі власники замінюють їх білизною. Це препарат, призначений для виведення плям і дезінфекції різних поверхонь.
На думку таких спеціалістів білизна для очищення води в басейні:
- дає можливість знищити всі мікроорганізми, що потрапляють в басейн;
- має тривалий ефект;
- дезінфікує не тільки воду, а й стіни водойми, його сходинки;
- засіб більш доступне і дешеве.
Можливо з деякими аргументами, які приводяться прихильниками такого хлорування, можна і погодитися. Особливо, що стосується дешевизни. Однак, не все так райдужно після застосування білизни.
Увага! Білизна для очищення води в басейні:
- не здатна знищити спороутворюючі бактерії;
- викликає звикання мікроорганізмів до хлору і його концентрацію доведеться підвищувати поступово;
- під час застосування білизни у воді утворюються токсичні продукти хлорування, які можна видалити тільки за допомогою фільтрації.
Слід пам'ятати, що знезаражувальні властивості буде мати тільки активний хлор. Це та частина хлору, яка не вступила в реакцію з органічними речовинами. Та ж, що мала контакт з органікою - водоростями, бактеріями, частинками сечі, поту, шкіри, стає зв'язаним хлором або хлораміном. У відповідності з санітарними нормами, такого хлору у воді може міститися не більше третини. У великих кількостях це призводить до різкого запаху хлорки в басейні, викликає подразнення слизової оболонки і шкіри, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, може спричинити проблеми сечостатевої системи. Щоб видалити хлораміни, доведеться вдатися до фільтрації або повну заміну води.
Ще однією можливою проблемою застосування білизни для очищення басейну в якості хлорують кошти, є фарбування води в коричневий колір внаслідок підвищення рівня заліза. Це може бути викликано неправильним визначенням обсягу басейну чи неправильним розрахунком дозування кошти. Низька концентрація білизни не дасть ніякого дезинфікуючого ефекту, перевищена – може завдати шкоди здоров'ю відпочиваючих. Зрозуміло, що коричнева вода, вже непридатна для купання, тому потрібно її повна заміна. Після цього, метод дезінфекції доведеться поміняти.
Чтобы вода в бассейне была чистой и безопасной, специалисты советуют все-таки не скупиться на специализированные препараты и применять их грамотно. Химия для бассейна, содержащая хлор, признана наиболее эффективным дезинфектантом. Как правило, дезинфекция хлором проводится в два этапа. Это – шоковое хлорирование (первичная обработка воды), во время которой убиваются все микроорганизмы, вирусы и бактерии. Второй этап – это использование хлора длительного действия. Таблетки такого препарата кладут в корзинку заборного устройства, она медленно растворяется и насыщает воду хлором.
Зазвичай виробники спеціальної хімії для басейнів вказують дозування і правила використання коштів. Правильно підібрані препарати, і вчасно проведене хлорування дозволить підтримувати басейн в чистоті і не завдасть шкоди відпочиваючим.