Як очистити басейн від нальоту

Періодично будь-власник басейну стикається з тим, що на стінках і дні з'являються відкладення. Вони не тільки псують зовнішній вигляд штучного водоймища, але також можуть стати причиною забруднення води і неприємних наслідків для плавців – від подразнення слизових і шкіри до серйозних захворювань. Перш ніж приступити до вирішення проблеми, важливо розуміти, що саме стало причиною утворення відкладень. Це допоможе зрозуміти, як саме потрібно очистити басейн від нальоту і які кошти для цього знадобляться.
Види відкладень на поверхнях басейну
Будь-які плями та забруднення в басейні діляться на два класу:
- Органічні відкладення можуть бути викликані: водоростями, пліснявою, продуктами розкладання рослин і мікроорганізмів.
- Неорганічні відкладення виникають в процесі осадження на поверхнях солей кальцію і нальоту у вигляді з'єднань різних металів.
Часто характер нальоту можна визначити за кольором і консистенції. Якщо стінки і дно басейну стають слизькими, можна говорити про органічних відкладах. Слиз в басейні може мати різний колір: рожевий наліт у басейні викликаний рожевими водоростями, зелений – зеленими і т. д.
Неорганічні відкладення мають вигляд жорсткого нальоту. Коричневий іржавий наліт або білу вапно на стінках басейну ви точно не сплутаєте ні з чим. Однак у деяких випадках однозначно визначити характер плям буває складно. Саме тому для очищення басейну від плям не підходять побутові миючі засоби. Є спеціально розроблені для басейнів універсальні препарати, які ефективно видаляють й органічні і неорганічні відкладення і допомагають якісно очистити басейн від нальоту.
Чим очистити басейн: вибираємо відповідну хімію
Щоб очистити басейну від нальоту знадобляться: донний пилосос або телескопічна штанга, різні щітки-насадки і хімія, який підбирається в залежності від ступеня забрудненості чаші.
Якщо забрудненої виглядає тільки зона, де вода зустрічається з повітрям, можна використовувати засіб для очищення ватерлінії басейну AquaDoctor CG CleanGel. Цей препарат не впливає на якість води, тому не доведеться повністю спустошувати басейн, достатньо трохи приспустити воду.
У запущених випадках, коли наліт покриває досить велику площу, швидше за все, доведеться повністю зливати воду і використовувати засіб для очищення нальоту з чаші басейну. Добре себе зарекомендували Aquadoctor MC MineralCleaner і Crystal Pool Scale Remover. Перший препарат є універсальним, допомагає очистити басейн і ефективно видаляє органічні і неорганічні відкладення. Другий можна використовувати для видалення іржі і мінеральних відкладень.
Профілактика утворення нальоту в басейні
Чтобы бассейн всегда оставался чистым, необходимо раз в неделю очистить стенки и дно с помощью щеток, и в этом случае можно обойтись без химии. Но основным средством профилактики образования налета является правильная водоподготовка, которая включает несколько этапов:
Умягчение воды
Заливаемая в бассейн вода может изначально быть жесткой из-за переизбытка солей кальция или металлов. Чтобы на стенках бассейна и оборудовании не образовывались минеральные отложения, при первом заполнении бассейна и каждом последующем доливе воды используйте специальные умягчающие средства:
- Aquadoctor SM StopMineral або Crystal Pool MetalGone – для зниження кальцієвої жорсткості і видалення з води металів.
- AquaDoctor StopMetal – видалення з води заліза, марганцю, міді та інших металів.
Підтримка правильного рН
Уровень рН должен находиться в пределах 7,2-7,4. Когда показатели становятся выше, вода в бассейне становится щелочной, что приводит к образованию известкового налета. При понижении уровня вода становится кислотной, и это становится причиной коррозийных образований. Поэтому воду необходимо регулярно тестировать и при необходимости использовать корректирующую химию – рН Плюс или рН Минус.
Профилактика органических загрязнений
Чтобы на поверхностях бассейна не скапливались водоросли и другие органические отложения, необходим сильный окислитель, который будет их разрушать на начальном этапе. Лучшим средством в этом случае хлорная дезинфекция. Для регулярной обработки воды используется медленный хлор, а для ударного хлорирования (его рекомендуется проводить раз в неделю) – быстрорастворимый шок-хлор. Но поскольку водоросли со временем вырабатывают устойчивость к хлору, после каждого шокирования бассейна в воду необходимо добавлять альгицид, який порушує життєдіяльність водоростей і допомагає хлору з ними ефективно боротися.