Для багатьох поняття чистої води в басейні асоціюється виключно з її прозорістю. Безумовно, білясто-каламутна, зелена або іржава вода не викликає бажання зануритися в басейн, однак вода повинна бути не тільки прозоро-блакитний, але й безпечною для плавців. Для цього потрібно знати всі причини забруднень і розуміти, чим обробляти басейн, щоб вода була кришталево чистою в усіх відношеннях.
Чому вода в басейні стає каламутною
Перш ніж обробляти басейн, потрібно встановити фактори, що впливають на прозорість. Існує кілька основних причин каламутності води в басейні:
- Фізичні забруднювачі (пил, пісок, бруд, листя тощо). Їх необхідно регулярно видаляти з допомогою сачка і донного пилососа.
- Забитий або зламаний фільтр. Пісочний фільтр, який найчастіше використовується в басейнах, потрібно регулярно очищати методом зворотної промивки, а також періодично замінювати пісок.
- Незбалансований хімічний склад води.
- Водорості.
- Розмноження мікроорганізмів.
На останніх трьох пунктах зупинимося більш докладно.
Незбалансований хімічний склад води в басейні
Частою причиною білясто-каламутної води в басейні є кислотно-лужний дисбаланс. В ідеалі рН повинен підтримуватися на рівні 7,2-7,4. Якщо він стає вище, що містяться у воді солі кальцію перестають розчинятися й утворюють дрібні білі суспензії, які згодом осідають на чаші і обладнанні у вигляді білого нальоту.
При зниженому рН вода стає кислотної, внаслідок чого використовується для дезінфекції хлор швидко виснажується. В результаті цього процесу утворюються хлораміни. Вони не тільки надають воді специфічного хлорний запах, але і роблять воду каламутною. Це пов'язано з тим, що хлораміни не можуть ефективно дезінфікувати воду і окислювати органічні забруднювачі, що призводить до швидкого розмноження мікроорганізмів. В результаті вода стає каламутною.
Щоб зробити воду прозорою, потрібно знати, чим обробляти басейн, необхідно не тільки скорегувати рН за допомогою спеціальних засобів для підвищення або зниження рН, але і швидко підвищити рівень вільного хлору (саме він є ефективним окислювачем і дезінфектором). Звичайний повільно розчинний хлор в даному випадку не підходить. Для швидкого підвищення концентрації хлору використовується так званий шок-хлор або швидкорозчинний хлор, а сам процес називається шокированием басейну.
Освіта водоростей в басейні
Частою причиною помутніння води у відкритому басейні є водорості. Якщо басейном довго не користувалися, вони осідають на стінках і дні, і вода стає каламутно-зеленою. Але іноді вода залишається відносно прозорою, але набуває зелений колір. Це говорить про ранній розвиток водоростей, які в жарку погоду почнуть інтенсивно розмножуватися, і вода швидко помутніє, якщо басейн не обробляти.
Головна причина розмноження водоростей – низький вміст вільного хлору, який є кращим засобом проти водоростей. Інші окислювачі (такі як активний кисень) справляються з цим завданням гірше і мають менш пролонговану дію. У даній ситуації дії будуть аналогічними – необхідно шокувати басейн, щоб швидко підняти рівень корисного хлору. Після цього можна додатково обробляти воду альгіцидом – профілактичний засіб, затормаживающее життєво важливі процеси у водоростях, що в комплексі з хлором приводить до їх швидкої загибелі.
Як бачимо, у багатьох випадках не обійтися без використання шок-хлору, тому він завжди повинен бути під рукою. Для шокування басейну можна використовувати гранульований швидкий хлор AquaDoctor C-60 або таблетований хлор AquaDoctor C-60Т. Обидва препарати є стабілізованими, тому ефективно видаляють патогенні мікроорганізми і водорості, що викликають каламутність води, навіть при сонячному світлі і високій температурі навколишнього середовища.