Кошик
559 відгуків
(050) 90-70-666, (097) 90-70-666, (093) 90-70-666
⭐ WaterLine (ВотерЛайн) - інтернет магазин з продажу хімії та аксесуарів для басейнів Київ
+380509070666
+380979070666

Як впливає погода на воду в басейні

Як впливає погода на воду в басейні

Важливими факторами, що впливають на стан води у відкритих басейнах, є опади, температура повітря і сонячне світло. Якщо розібратися детальніше, як саме погода впливає на воду в басейні, можна заздалегідь скорегувати підхід до обслуговування басейну, щоб погодні умови не завдавали серйозної шкоди хімічним балансу води.

Вплив дощу на воду в басейні

Невеликі дощі зазвичай не є серйозною проблемою для басейну, хоча з дощовою водою в басейн все ж потрапляють бруд, бактерії, спори водоростей. Сильна злива або затяжні дощі не тільки приносять з собою більше забруднювачів, але також створюють значний дисбаланс рН і розбавляють перебувають у воді хімікати для басейну, що робить їх менш ефективними. В окремих випадках проливний дощ може викликати затоплення басейну.

Якщо прогнозуються рясні і тривалі зливи, для початку рекомендується знизити рівень води в басейні, а після їх закінчення протестувати воду, змінити рН до потрібного рівня і після цього провести шокову обробку води хлором. Шок-хлор видалить всі потрапили у воду забруднення і підвищить рівень активного хлору, який сильно падає після дощів.

Як змінюється баланс води в жарку і сонячну погоду

Влітку вуличний басейн використовується частіше, тому з тіла плавців у воду потрапляє сонцезахисний крем, шкірний жир, піт та інші забруднювачі, що впливають на хімічний баланс води. Насамперед, швидше витрачається хлор. Тому в спекотні дні рекомендується тестувати воду кожен день і вчасно коригувати рН і рівень хлору. Обробляти воду хлором краще у вечірні години, щоб за ніч він встиг виконати свою роботу, і вранці басейн був готовий до купання. Що стосується рН, то в жарку погоду він зазвичай підвищений, тому варто запастися препаратами, що зменшують його рівень, такими як Aquadoctor pH Minus.

До швидкого руйнування хлору також призводить ультрафіолет, який в яскравий сонячний день може знизити рівень активного хлору на 25% всього за 1,5 години. Щоб цього не відбувалося, для дезінфекції води потрібно використовувати хлорне хімію, до складу якої входить стабілізуючий компонент. Стабілізований повільний хлор, такий як AquaDoctor C90T, є стійким до УФ-променів і високої температури, тому буде ефективно працювати при будь-якій погоді.

Тепла сонячна погода є ідеальним середовищем для зростання водоростей і розмноження різних бактерій. Кращим борцем з водоростями є хлор, але з часом у водоростей виникає до нього звикання. Щоб не допустити забруднення басейну водоростями в спекотні дні, крім шокової дезінфекції басейну (її потрібно проводити не рідше 1 рази в тиждень) басейн обов'язково потрібно обробити альгіцидом.

Также не стоит забывать, что при продолжительной жаре вода из бассейна будет испаряться быстрее, и ее уровень может падать до нескольких сантиметров в день. Поэтому перед обработкой воды препаратами не забывайте доливать воду до нужного уровня.

Как нивелировать влияние погодных условий на бассейн: быстрые подсказки

Многие владельцы бассейнов начинают реагировать на проблемы, вызванные погодой, уже после их наступления. Но имея понимание, как погода влияет на воду в бассейне, вы можете предотвратить возникновение многих проблем. Для этого достаточно скорректировать график обслуживания:

  • В теплые дни проводите тестирование воды каждые два дня, а в жару и при активном использовании бассейна – каждый день.
  • Ежедневно очищайте поверхность воды от мусора с помощью поверхностного сачка.
  • Включайте фильтрующую систему не менее чем на 6-8 часов в день.

Также стоит зарнее подготовить необходимый набор химии для бассейна: тестер с реагентами для проверки рН и хлора, медленный и быстрый хлор, средство для понижения (повышения) уровня рН, альгицид.

Якщо ви зіткнулися з проблемами, які не описані в цій статті, ви завжди можете звернутися за консультацією до фахівців інтернет-магазину ВотерЛайн, які підкажуть оптимальне рішення і допоможуть підібрати відповідну хімію для басейну.

Інші статті