Криті басейни дуже популярні не тільки в центрах сімейного дозвілля, фітнес і спортивних залах, СПА, але і у великих заміських будинках. І така популярність небезпідставна, адже у басейні можна плавати незалежно від погоди 365 днів на рік. І хоча закриті басейни знаходяться в більш контрольованому середовищі, ніж відкриті, вони також потребують регулярного догляду. Особливості обслуговування критих басейнів розглянемо у статті.
Правильна вентиляція критого басейну
Одним із ключових способів забезпечити чистоту та безпеку критого басейну є організація гарної вентиляції. Це необхідне підтримки оптимальної вологості, і навіть у тому, щоб у приміщенні був стійкого запаху хлору.
Якщо проводите дезінфекцію препаратами, що містять хлор, в процесі окислення активний хлор перетворюється на хлорамін, який видає специфічний хлорний запах. У відкритому басейні цей запах швидко випаровується, а в критих басейнах довше залишається в повітрі. Встановлення гарної вентиляційної системи та часте відкриття вікон після шокування води хлором – найкращий спосіб вирішити цю проблему.
Також вентиляція необхідна для контролю вологості, - надто вологе середовище стає благодатним ґрунтом для зростання бактерій, грибків, плісняви та водоростей. У критому басейні вона повинна бути на рівні 45-60%, а температура повітря на 2-4 градуси вища за температуру води. За таких показників випаровування та вологість будуть більш контрольованими.
Очищення поверхонь та дна критого басейну
Для підтримки чистоти води фільтруюча система у критому басейні має працювати не менше 8-12 годин на день. При такому напруженому робочому графіку необхідно утримувати басейн у чистоті, щоб знизити навантаження на фільтр. В ідеалі щотижня потрібно проводити обслуговування басейну – очищати стінки та дно за допомогою спеціальних щіток, після чого за допомогою вакуумного пилососу можна зібрати осад із дна.
Хімічна очистка води у закритому басейні
Підтримка правильного хімічного балансу води є вирішальним чинником підтримки оптимальної роботи критого басейну, комфорту та безпеки плавців.
Перший крок до хімічної очистки води – це її тестування на рівень рН та хлору або активного кисню, якщо використовуєте цей дезінфектор. При велику відвідуваність у громадському басейні цю процедуру рекомендується робити щодня, у приватних басейнах її можна проводити раз на 3-4 дні.
Низький рН може призвести до корозії обладнання, а підвищений до утворення на поверхнях басейну білого нальоту. Будь-яке відхилення погано для плавців і використовуваної хімії для басейну, оскільки вона стає менш ефективною. Для коригування показників слід використовувати відповідні препарати – рН плюс або рН мінус.
Що стосується рівня хлору, для якісної дезінфекції води він має підтримуватись на рівні 0,5-1,5 проміле. Для регулярного знезараження води використовується повільний хлор. Також 1 раз на тиждень рекомендується проводити шокування басейну – це ударна обробка води за допомогою шок-хлору швидкої дії. Якщо дезінфікуєте воду за допомогою активного кисню (зауважте, що такий дезінфектор підходить тільки для невеликих критих басейнів з низькою відвідуваністю) використовуйте аналогічну шокову безхлорну хімію.
Особливості обслуговування:
Для підтримки прозорості води знадобиться флокулянт, який використовується у разі помутніння води, а для профілактичної боротьби з водоростями – альгіцид.
Генеральне прибирання та обслуговування
У критих басейнах проводити генеральне прибирання фахівці рекомендують не рідше 3 разів на рік. Для цього необхідно повністю злити воду, очистити поверхні за допомогою спеціальних щіток та засобів для очищення нальоту з чаші басейну, а також прочистити фільтр та всі системи.
Після такого ґрунтовного збирання та нового заливання води потрібно знову відновити потрібний рівень рН, а також провести шокову дезінфекцію. Якщо вода, що надходить з магістрального водопроводу, має підвищений вміст металів, також знадобиться засіб для видалення металів.
Більш детальну інформацію про використання перерахованих вище засобів можете отримати з опису товарів в інтернет-магазині WaterLine, а також зі статей у нашому блозі.