Відвідування лазні або сауни – це не тільки чудовий спосіб розслабитись, але й величезна користь для здоров'я. Щоб лазневі процедури принесли максимальну користь, для гартування організму після парної рекомендуються контрастні водні процедури. Найчастіше для цих цілей використовується басейн із холодною водою. На стан і чистоту води впливає безліч факторів, тому догляд за басейном у сауні та лазні буде дещо відрізнятиметься від інших типів басейнів. У цій статті ми розглянемо всі нюанси обслуговування та розповімо, яку хімію для басейну краще купити.
Особливості хімічного балансу води басейну в лазні та сауні
Оскільки басейн у сауні чи бані зазвичай використовується для охолодження після парної, вода у ньому відрізняється нижчою температурою. Як відомо, у теплішій воді водорості та мікроорганізми розвиваються швидше, тому дезінфікуючий хлор буде витрачатися швидше. Знаючи це, багато власників басейнів, встановлених у сауні чи лазні, значно рідше додають у воду дезінфектор, що докорінно неправильно.
Справа в тому, що після парилки люди виходять спітнілими і відразу стрибають у басейн. А піт містить у своєму складі продукти мінерального та білкового обміну, які змиваються у воду та вступають у реакцію із хлором, що перебуває у воді. Окислюючи їх, вільний хлор перетворюється на хлорамін. Це той різновид хлору, який дає воді специфічний хлорний запах, але не виконує роль дезінфектора.
Щоб зрозуміти, як це працює, достатньо навести простий приклад. У звичайному плавальному басейні, де плавці перед тим, як зайти у воду приймають душ, витрата хлору становить близько 10%. Коли спітнілі плавці стрибають у басейн після парилки, витрата хлору може досягати більше 40%. Таким чином, якщо ви в холодному басейні проводите дезінфекцію хлором рідко, то по суті плаваєте у брудній воді, навіть якщо зовні вона прозора.
Тому перше правило догляду за басейном у сауні та бані – регулярне тестування води на хлор та своєчасне додавання повільного хлору. Щоб вода в басейні була чистою та безпечною для плавців, важливо підтримувати рівень вільного хлору на рівні 0,5-1,5 проміле.
Завжди підтримуйте рН – 7,2-7,6. Це забезпечить меншу витрату дезінфікуючої хімії. Зверніть увагу, що людський піт має властивість знижувати кислотно-лужний баланс води, тому для його коригування знадобиться хімія для підвищення рН.
Поради щодо фізичного догляду за басейном
Для заповнення води у басейні використовується водопровідна вода, яка зазвичай жорстка через великий вміст металів та солей. Часто це призводить до утворення нальоту на стінках басейну та обладнання. Крім того, що для цих цілей можна використовувати спеціальну хімію проти жорсткості води (вона повинна підбиратися індивідуально залежно від вихідного хімічного складу води), окрему увагу слід приділити механічному очищенню поверхонь басейну та обладнання.
Для регулярного прибирання дна та стінок знадобляться спеціальні щітки та хімія для очищення ватерлінії басейну у лазні чи сауні. Якщо це відкритий басейн, в який можуть потрапляти різні забруднювачі з повітря, також стануть у нагоді сачок і водний пилосос.
Як часто потрібно обслуговувати басейн
Частота обслуговування басейну в сауні чи лазні залежить від того, як багато людей та як часто його використовують. Якщо домашню водойму можна обслуговувати на щотижневій основі, то для громадських басейнів з великим потоком людей методи механічного та хімічного очищення повинні здійснюватися щодня.
У кожному конкретному випадку вибір хімії та схема догляду за басейном у сауні та лазні може відрізнятися. Тому звертайтеся до досвідчених консультантів магазину ВотерЛайн, які підкажуть оптимальний графік обслуговування та допоможуть підібрати найкращий набір хімії для басейну.