Що робити, якщо у басейні каламутна вода

Дуже часто власники басейну стикаються із проблемою помутніння води. Іноді вода каламутніє дуже раптово, буквально за ніч. Перш ніж розпочати очищення каламутної води в басейні, необхідно зрозуміти, що є причиною проблеми. Чому каламутніє вода в басейні, і як із цим боротися, читайте у статті.
Механічні причини каламутності води
Фільтр та насос басейну повинні працювати певну кількість годин на день, щоб підтримувати належний рівень прозорості води. Коли фільтр працює мало довго, вода починає застоюватися і каламутніти. Для басейнів будь-якого обсягу діє правило: що довше працює фільтр, то краще. В ідеалі система, що фільтрує, повинна працювати не менше 8-10 годин на день, а для великих басейнів, які відвідує велика кількість людей, - 18 годин або цілодобово.
Погана циркуляція води може бути викликана несправностями системи або забитим фільтром, що призводить до каламутної води. Тому потрібно регулярно перевіряти роботу всіх систем та вчасно проводити їх очищення. Також не варто забувати про необхідність регулярного видалення з води великого сміття за допомогою сачка або водного пилососа та механічного очищення дна та стінок басейну.
Дисбаланс хімічного складу води
Якщо ви регулярно очищаєте поверхні, і система, що фільтрує, працює справно, але вода в басейні каламутніє, значить порушений хімічний баланс води.
Неправильний рівень хлору
Найчастішою причиною каламутної води є низький рівень вільного хлору. Це той корисний хлор, який дезінфікує воду. Якщо вода має стійкий хлорний запах, це свідчить про наявність у ній хлораміну. Це пов'язаний хлор, який може виконувати функцію дезінфекції. Щоб вода була прозорою, рівень хлораміну завжди повинен бути нижчим за 0,5 мг/л, а краще, щоб ця цифра дорівнювала нулю.
Низький рівень вільного хлору, і тому каламутна вода, може бути викликана кількома причинами:
- проливним дощем, що розбавив хлор;
- дією ультрафіолету, що його окислює;
- неправильне дозування хлорного дезінфектора;
- економія чи неправильне застосування хімії для басейну.
Порада: Для регулярної дезінфекції відкритих басейнів у сонячні дні дуже важливо використовувати стабілізований хлор, який ефективно працює навіть при високих температурах та сильному ультрафіолетовому впливі. Така хімія для басейну дозволить підтримувати на належному рівні вільний хлор у воді.
Як тільки в басейні з'явилася каламутна вода, перше, що потрібно зробити, це виміряти рівень хлору у воді за допомогою спеціального тесту. Якщо показники знаходяться нижче за норму, а це 0,6-1,5 мг/л, необхідно провести шокування басейну за допомогою швидкорозчинного хлору (шок-хлор). Не забувайте, що після внесення хімії, що шокує, фільтр повинен залишатися включеним як мінімум 12 годин.
Іноді після шокування вода у басейні стає каламутною. Це звичайне явище, яке має зникнути за кілька годин. Не забувайте після внесення хімії для басейну залишити фільтр працюючим мінімум на 12 годин. Коли рівень хлору знизиться до нормальних показників, вода має стати прозорою.
Якщо цього не сталося, найімовірніше, причина полягає в тому, що залишки вбитих хлором бактерій залишилися у воді у вигляді мікрочастинок. Вони настільки крихітними, що не можуть бути видалені фільтром. У цьому випадку на допомогу прийде спеціальний засіб від каламутності води – коагулянт. Цей препарат пов'язує дрібні крихітні частинки у великі пластівці, і фільтр басейну зможе видалити їх.
Незбалансований рН та каламутна вода в басейні
Незважаючи на те, що рівень рН не пов'язаний безпосередньо з помутнінням води, його дисбаланс впливає на те, як працює хлор та інші хімічні речовини у воді. Високий рН зазвичай призводить до того, що присутній у воді кальцій не повністю розчиняється. Тому вода починає каламутніти, а на поверхнях басейну та обладнанні утворюється білий кальцієвий наліт.
При низькому рН доданий у воду хлор швидко виснажується, у результаті підвищується рівень хлораміну, і вода стає каламутною.
У нормі рН має бути в межах 7,2-7,4. Так як рівень рН впливає на роботу будь-якої хімії для басейну, перевіряти рН потрібно щоразу перед внесенням дезінфектора хлору, а також після того, як рівень хлору повернеться в норму. За необхідності відкоригувати кислотно-лужний баланс використовуйте засоби Аквадоктора рН-мінус або рН-плюс.
Інші причини каламутності
Вода може стати каламутною на ранній стадії розвитку водоростей. Зазвичай із цією проблемою може впоратися шок-хлор. Але для запобігання розвитку водоростей надалі після шокування басейну рекомендується використовувати альгіцид. Це спеціальна хімія проти водоростей, яка гальмує їхній фотозінтез навіть на рівні суперечок. Додавати альгіцид потрібно після того, як рівень хлору повернеться до меж норми.