До настання холодів вуличний стаціонарний басейн потрібно підготувати до зимівлі, що значно спростить запуск з настанням купального сезону. Можна самостійно провести консервацію басейну на зимовий період, дотримуючись інструкції.
Як провести консервацію басейну на зиму
Якщо вуличний басейн має систему підігріву і використовується цілий рік, зимова консервація не потрібна. Інші стаціонарні відкриті басейни необхідно підготувати до зими.
Рекомендується залишати в басейні воду для консервації на зиму. При мінусових температурах відбувається деформація грунту, надмірне тиск на порожню чашу, в результаті чого вона може отримати пошкодження. Залишилася в басейні вода, буде компенсувати зайвий тиск грунту.
Два способи попередньої підготовки басейну до консервації на зиму:
- Консервація без зливу води.
- З попереднім зливом і повторним наповненням басейну водою.
Більш трудомістким, але і більш ефективним є другий спосіб, тому опишемо його докладніше.
Зимова консервація басейну зі зливом води
1. Повністю злийте воду перед консервацією басейну на зиму.
2. З допомогою щіток для дна, стінок і кутів, а також спеціальної хімії для очищення чаші басейну ретельно видалити всі забруднення зі стінок і дна. Використовуйте хімію для басейну, яка підходить типом покриття чаші, ні в якому разі не застосовуйте побутову хімію. Вона викликає каламутність води, піноутворення швидкий ріст водоростей. Після очищення проведіть ретельне ополіскування поверхонь для видалення миючого засобу, відкачайте брудну воду.
3. Поки чаша басейну порожня, проведіть демонтаж обладнання, яке може пошкодитися низькими температурами під час консервації: вбудовані стінки басейну світильники, навісне обладнання (сходи, поручні, кошики скімера).
4. Наповніть басейн водою і запустіть фільтр за наступною схемою: зворотна промивка, режим ущільнення (10-15 сек), фільтрація.
5. Перевірте за допомогою тест-набору рівень рН: він повинен бути в межах 7,4-7,6. При необхідності відкоригуйте показники, додаючи хімію для регулювання рН − рН-плюс або рН-мінус. Після використання хімії знову перевірте рівень рН.
6. Проведіть шокування басейну з допомогою гранульованої хімії шок-хлор. Цю процедуру рекомендується проводити ввечері, так як під дією ультрафіолету хлор розпадається. Після внесення шок-хлору залиште його на ніч, залишивши при цьому фільтр працювати. Вранці проведіть тест, перевіряючи рівень хлору: він повинен повернутися до показників 1-3 проміле.
7. При нормальних показниках хлору додайте у воду альгіцид і дайте насосу працювати ще 2-3 години.
8. Після базової обробки води хімією для басейну, необхідно додати так звану зимову хімію для консервації, яка запобігти осіданню вапна і нерозчинених солей з танучого льоду на дно і стіни басейну.
Застосування цієї хімії значно спростить чищення басейну після зимової консервації. Після внесення зимової хімії залиште насос працювати мінімум на 12 годин, щоб засіб добре пройшло через систему труб. Під час фільтрації перевірте рівень рН і доведіть його до норми.
9. Встановіть зимовий поплавок для компенсації тиску моноліту льоду в басейні.
10. Знизьте рівень води на 7-10 см нижче скімера. При використанні будь-якого захисного покриття на консервації, не рекомендується опускати воду нижче 45 см верхнього краю басейну.
11. Вимкніть і демонтуйте всі компоненти гідросистеми, звільніть їх від залишків води. Ні в якому разі не додавайте в них антифриз. Краще провести продувку всього обладнання та труб за допомогою повітряного компресора або потужного пилососа. Після цього використовуйте заглушки, щоб вода не стікала назад у зворотні трубопроводи. Фільтр знімається повністю, промивається і просушується, після чого забирається в тепле місце на зберігання.
12. Накрийте басейн для консервації на зиму тентом або твердим покриттям.
Консервація басейну на зиму без попереднього зливу води практично нічим не відрізняється від попереднього методу, крім того, що очищення дна і стінок басейну буде проводитися без спеціальної хімії при наповненому басейні. Цей метод менш трудомісткий, але навесні буде потрібно більше зусиль для розконсервації басейну після зимівлі.