Напевно кожен пам'ятає задушливий запах хлору від громадського басейну. Багато хто думають, що він служить підтвердженням того, що вода очищається добре і є безпечною для плавців. Насправді, все з точністю до навпаки – використовуваний хлорний дезінфектор перестав працювати, і басейн потребує шокової обробці. Що таке шокове хлорування води в басейні, коли і як часто його треба проводити, читайте далі.
У чому різниця між дезінфекцією води хлором і шокированием басейну
Хлор є найпопулярнішим дезинфікуючим засобом, який використовується для підтримки чистоти води. Для регулярного знезараження води використовується так званий повільний хлор. Шок (або швидкорозчинний хлор) – це хімія з більш високими дозами дезинфікуючої речовини, призначена для того, щоб швидко підвищити рівень хлору у воді.
Щоб зрозуміти, для чого необхідно шокування, розберемося у відмінностях хлору:
· Вільний хлор. Той, який активно дезінфікує воду.
· Комбінований хлор (хлораміни). Це хлор, який технічно перебуває у воді, але абсолютно даремний. Саме хлораміни дають своєрідний хлорний запах і призводять до почервоніння очей і сухості шкіри. Рівень хлорамінів не повинен перевищувати 0, 5 год/млн.
Щоб вода в басейні залишалася чистою, рівень вільного хлору повинен бути в 10 разів вище рівня комбінованого хлору. Якщо показники вільного хлору падають нижче 3 проміле, необхідно провести шокування басейну. Для вимірювання показників використовуйте спеціальний тест-набір.
Коли потрібно проводити шокування басейну
Більшість людей вирішують провести шокову дезінфекцію, коли у воді вже з'явилися водорості або вона стала каламутною. Але до цього моменту очищення води може вимагати значно більших зусиль та витрат на хімію для басейну. Тому шокування басейну необхідно проводити щотижня. В жарку погоду, після сильної зливи або при інтенсивному використанні басейну цю процедуру потрібно проводити частіше.
Як шокувати басейн: 6 простих кроків
- Так як концентрація хлору при шокуванні досить висока, перед початком проведення процедури слід подбати про свій захист. Використовуйте гумові рукавички і окуляри, а також робочий одяг, який не шкода зіпсувати.
- Перед тим як використовувати шок-хлор, проведіть тестування води, щоб переконатися, що рівень рН знаходиться на рівні 7,4-7,6, інакше хімія для басейну не буде працювати. При необхідності використовуйте хімію для коригування показників рН.
- Після того як вирішили купити шок - хлор для басейну, уважно прочитайте інструкцію з його використання та суворо дотримуються рекомендованих доз.
- Так як хлор розпадається під дією ультрафіолету, рекомендується проводити шокування ввечері. Після додавання хімії в басейн, залиште шок - хлор на ніч, щоб він зробив свою роботу.
- Вранці необхідно знову перевірити рівень рН і хлору. Перш ніж дозволити комусь плавати, переконайтеся, що всі показники знаходяться в нормі.
- Шокове хлорування води в басейні допомагає знищити мікроби і водорості, але щоб позбутися від забруднювачів, необхідно включити фільтр не менш ніж на 24 години.
Зверніть увагу, що якщо ви шокуєте басейн з причини бурхливого зростання водоростей, разом з хлором необхідно використовувати альгіцид. Це засіб не усуває водорості, але допомагає запобігти їх повторне утворення. Якщо водорості вже є, використовуйте хімію для басейну від водоростей, після чого додайте шок - хлор і залиште фільтр включеним, поки вода повністю не очиститься. На наступний день промийте фільтр, щоб видалити залишки мертвих водоростей.
Можна провести шокування басейну без хлору
Відповідь - так. Якщо для дезінфекції води ви використовуєте активний кисень (це особливо актуально для дитячих басейнів), то шокування можна провести з допомогою відповідної швидкорозчинній хімії. Як і у випадку з хлором, необхідно регулярно проводити тестування води і контролювати рівень активного кисню – він повинен знаходитися в межах 3-8 мг/л.
Якщо у вас залишились запитання або потрібна допомога у виборі хімії для шокування басейну, досвідчені консультанти магазину Вотер Лайн завжди готові допомогти.